Skorzystaj z naszego poręczenia. Zapraszamy!

unia dla przedsiębiorczych

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z ŻYCIA FUNDUSZU:

e-PUNKT

Dodano: 2013-12-20

Jak być świadomym użytkownikiem Internetu?

Powszechność Internetu oraz korzystanie z jego usług jest coraz bardziej związane z naszym życiem.  Jednocześnie rola Internetu w prowadzeniu działalności gospodarczej wzrasta. Małe i średnie przedsiębiorstwa, które aktywnie wykorzystują narzędzia internetowe są w stanie szybciej zwiększyć przychody i zatrudnienie oraz uzyskać większy zasięg działania i poziom eksportu.

 

Umowa o współpracy z Dolnośląskim Funduszem Gospodarczym Pożyczki Sp. z o.o.

Dodano: 2013-07-13

Szanowni Państwo,

W dniu 13 lipca 2013 r. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Funduszem Poręczeń Kredytowych w Jeleniej Górze a Dolnośląskim Funduszem Gospodarczym Pożyczki Sp. z o.o.

W ramach zawartej umowy Fundusz będzie poręczał pożyczki udzielane przez DFG Pożyczki Sp. z o.o. dla mikro, małych i średnich firm zarejestrowanych lub prowadzących działalność na terenie Dolnego Śląska. Wszelkie informacje związane z zasadami udzielania poręczeń i pożyczek dostępne są w siedzibie FPK oraz DFG.

Podpisanie kolejnej Umowy JEREMIE

Dodano: 2013-05-16

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 maja 2013 roku Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, pełniący rolę Menadżera Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego podpisali kolejną - drugą Umowę Operacyjną – Reporęczenie w ramach Inicjatywy JEREMIE. Na podstawie zawartego porozumienia dnia 16 maja 2013 r. Funduszowi został udostępniony nowy Limit Reporęczeń w wysokości 5.000.000,00 PLN, z przeznaczeniem na udzielanie poręczeń zabezpieczonych Reporęczeniem Menadżera Funduszu Powierniczego.

 

Podstawowe parametry poręczenia:

·       obejmuje do 70  % wartości kredytu  i nie więcej niż 250 000 zł,

·       udzielane maksymalnie na okres 60 m-cy,

·       prowizja – tylko 0,1 % min. 100 zł wartości poręczenia (pomoc de minimis).

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Dolnośląski Bon na Innowacje - Spotkanie Informacyjne w Legnicy 25 kwietnia 2013 r.

Dodano: 2013-04-17

Szanowni Państwo,

 

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, ogłaszają wznowienie naboru wniosków o przyznanie Dolnośląskich Bonów na Innowacje. Wnioski można składać (osobiście lub pocztą) od 15 kwietnia 2013r. w siedzibie Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej przy ul. Smoluchowskiego 48.Pula środków dostępna do końca 2013 r. wynosi 1,1 mln zł.

 Regulamin programu, formularze wniosków oraz pozostała dokumentacja aplikacyjna znajdują się na stronie http://www.dolnoslaskibon.pl .

 Szczegółowe zasady udziału w programie zostaną przedstawione na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się dn. 25 kwietnia 2013, w godz. 11:00 w LETIA BUSINESS CENTER w Legnicy (ul. Rycerska 24). Zgłoszenia na spotkanie należy kierować na adres: dolnoslaskibon@wctt.pl , z podaniem imienia i nazwiska, nazwy instytucji oraz numeru telefonu do dnia 23 kwietnia, do godz. 12:00.
 
Więcej informacji:

·     tel. 71 320 3318

·     fax: 71 320 3948

 

Giełda produktów finansowych - JEREMIE 27 marca 2013 r. Wrocław

Dodano: 2013-03-12

Szanowni Państwo,

Rafał Jurkowlaniec, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, jako Menadżer Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego, realizujący na terenie województwa dolnośląskiego inicjatywę JEREMIE, serdecznie zapraszają na spotkanie:

Giełda produktów finansowych - JEREMIE jako atrakcyjna forma finansowania dolnośląskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach środków unijnych”,

które odbędzie się 27 marca 2013 roku w godz. 11.00 – 14.30, w Hotelu Mercure Wrocław Centrum, Plac Dominikański 1, 50-159 Wrocław, Sala Millenium (więcej...)

Spotkanie informacyjne „Wsparcie dla przedsiębiorczych” - 19 marca 2013 r. Świdnica

Dodano: 2013-03-12

Na wtorek, 19 marca w godz. 10.00-14.00 w Urzędzie Miejskim w Świdnicy zaplanowano spotkanie pn. „Wsparcie dla przedsiębiorczych”. Spotkanie skierowane jest do osób, które zainteresowane są pozyskaniem kapitału na rozpoczęcie działalności jak i na rozwój firmy. Do dyskusji zaproszono specjalistów z kilku instytucji finansowych, którzy przedstawią możliwość pozyskania dotacji, niskooprocentowanych pożyczek i poręczeń kredytowych. W trakcie spotkania będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji indywidualnych środków finansowych na rozpoczęcie i rozwój firm. Głównym celem spotkania jest przekazanie przedsiębiorcom, bądź osobom, które zamierzają rozpocząć swoją działalność, wyselekcjonowanej informacji o źródłach finansowych wspierających przedsiębiorczość. Organizatorem przedsięwzięcia jest Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Świdnicy (budynek Urzędu Stanu Cywilnego, ul. Armii Krajowej 47, I p
.)

Zakończenie realizacji pierwszej Umowy JEREMIE

Dodano: 2012-12-28

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, iż zakończyliśmy realizację pierwszego projektu na udzielanie poręczeń w ramach Inicjatywy JEREMIE.

W chwili obecnej Fundusz udziela poręczeń tylko na warunkach standardowych.

Kolejna środki na udzielanie poręczeń w ramach Inicjatywy JEREMIE zostaną uruchomione najprawdopodobniej pod koniec I kwartału 2013 r.  

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

 

 

Więcej informacji pod numerem tel.: 75/64 20 222.

 

 

 

20.02.2013 r. – umowa o współpracy z Quality All Development - Fundusz Kapitałowy Spólka Akcyjna

Dodano: 2013-02-25

W dniu 20 lutego 2013 r. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Funduszem Poręczeń Kredytowych w Jeleniej Górze a Quality All Development - Fundusz Kapitałowy Spółka Akcyjna.

W ramach zawartej umowy Fundusz będzie poręczał pożyczki udzielane przez QAD SA dla mikro, małych i średnich firm zarejestrowanych lub prowadzących działalność na terenie Dolnego Śląska.

Zapraszamy studentów i absolwentów na seminarium "Dzień dobry biznes" do Wrocławia (7 marca)

Dodano: 2013-02-18

Masz pomysł na biznes?
Prowadzisz firmę albo planujesz ją założyć?
Jesteś studentem bądź właśnie skończyłeś studia?

Bank Gospodarstwa Krajowego jako Menadżer Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego oraz Uniwersytet Wrocławski serdecznie zapraszają na seminarium dla studentów i absolwentów pt. „Dzień dobry biznes”. Konferencja odbędzie się 7 marca 2013 r. w godz. od 10.00 do 14.00 w sali im. Prof. Witolda Świdy (2D), budynek D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Uniwersytecka 7/10, Wrocław)...więcej

 

Konkurs "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju"

Dodano: 2012-09-27

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w V, jubileuszowej edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju". Zgłoszenia prosimy przesyłać do 15.10.2012r.
Projekt „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju" realizowany jest nieprzerwanie od 2008 roku i rozwija się systematycznie. Konsekwentnie identyfikujemy, wyróżniamy i promujemy inicjatywy i przedsięwzięcia o charakterze innowacyjnym i rozwojowym.